В Арцизі пройшло обговорення з містянами переваги створення ОСББ

В Арцизі пройшло обговорення з містянами переваги створення ОСББ

На минулому тижні у колишньому військовому містечку (Городок) пройшли збори комунального підприємства "Житловик" з мешканцями багатоповерхівок щодо створення ОСББ (об'єднання співвласників багатоквартирного будинку, яка створена, щоб спростити управління та використання майном).

Насамперед варто зазначити, що ОСББ створюється для вирішення питань, що стосуються всіх мешканців будинку. Правління ОСББ може займатися вирішенням поточних питань і проблем, це дозволяє не скликати загальні збори. ОСББ має право на свій розсуд укладати договори на обслуговування будинків з обраними компаніями, обравши тих постачальників послуг, які відповідають вимогам та пропонують кращі ціни, а не користуватись тими послугами, що реалізують комунальні підприємства та упраляючі компанії.

Директор КП "Житловик" Алла Декова розповіла мешканцям трьох проблемних ДОСів про переваги створення ОСББ:

- Головними перевагами ОСББ є те, що така форма управління забезпечує ефективне утримання будинку, дозволяє самостійно розпоряджатися коштами та контролювати витрати, а також проводити заходи з енергоефективності.  ОСББ має статус юридичної особи, що дозволяє відкривати банківські рахунки, укладати договори, наймати персонал та повноцінно розпоря­джатися коштами для забезпечення управління будинком. Співвласники можуть приймати рішення щодо управлінням будинком. Лише загальні збори ОСББ можуть визначати розмір внесків на утримання будинку та розпоряджатися спільним майном. ОСББ можуть заробляти гроші на спільній власності – наприклад, здавати  в оренду приміщення. Можуть самостійно обирати постачальників та підрядників і робити це з огляду на якість послуг та їх ціну, а також розірвати договір, якщо компанія неякісно виконуватиме свої обов’язки. Також можуть  брати участь у державних та місцевих програмах фінансування. А ще ОСББ має статус неприбуткової організації. Це означає, що незалежно від того, звідки надійшли кошти на рахунок ОСББ, якщо ці кошти вико­ристовуються виключно на статутну діяльність ОСББ, з них не сплачується податок на прибуток ( на відміну від комунальних підприємств). Також для мешканців  зберігаються всі належні пільги та субсидії по сплаті житлово-комунальних послуг.

Тетяна Бахчеван, перша заступниця голови міської ради, також пояснила для чого створюються ОСББ:

- СББ передусім створюють для того, щоб самостійно керувати спільною власністю: сходовими клітинами, горищами, підвалами, підсобними приміщеннями, прилеглою до будинку територією тощо. Крім того, міська рада зобов'язалася всіляко підпримувати новостворенні ОСББ. У 2023 році детутатами була прийнята Програма  підтримки та стимулювання мешканців багатоквартирних будинків до створення ОСББ, - розповіла пані Тетяна.

Як показує практика інших міст, після створення ОСББ зростає зацікавленість та відповідальність співвласників щодо свого будинку.  Для нашого міста це нове та незрозуміле, тому люди сприймають такі пропозиції критично. Тут головне зрозуміти, що зі створенням ОСББ мешканці стають справжніми господарями свого будинку. Як наслідок, відповідальність за якість життя у багатоповерхівці лягає на плечі кожного мешканця.

Вікторія Лісецька



Залишайтеся в курсі важливих подій! Слідуйте за нами:

✅ у facebook (та запроси друзів!)

✅ у нашому Telegram-каналі

✅ в Instagram