ЧИ ПОТРІБНІ В ТАТАРБУНАРАХ ПАСОВИЩА?

ЧИ ПОТРІБНІ В ТАТАРБУНАРАХ ПАСОВИЩА?

Звичайно, потрібні! Хіба можна уявити собі аграрний регіон без домашньої худоби?! Рослинництво і тваринництво взаємопов’язані і не можуть існувати одне без одного. Тварини споживають рослинність, взамін поля отримують органічні добрива. І якщо ці галузі сільського господарства будуть чітко збалансовані, то виграють від цього всі: і природа, і люди, і в цілому вся громада.

✅ Стань частиною спільноти «Кут огляду» в facebook та запроси друзів!

Однак власники худоби б’ють на сполох: з кожним роком земель для випасу меншає, а частка орних земель стрімко зростає. Виорюють скрізь, де можна й не можна. Екологи вже втомилися попереджати про негативні наслідки повсюдної оранки, особливо на берегах водойм. Стурбовані таким становищем і представники міської ради. Зокрема, члени постійної комісії з питань регулювання земельних відносин, адміністративно-територіального устрою та охорони навколишнього середовища голова комісії Володимир Гажийський («Європейська солідарність») і депутат Марина Поліщук («Наш край») ініціювали проведення громадських слухань з питання організації громадських пасовищ у місті Татарбунари.

І ось перші зустрічі у полях з власниками великої та малої худоби продемонстрували величезні прогалини у земельних питаннях міста, які породжують міжособистісні конфлікти серед місцевого населення. Земельні суперечки відбуваються через неврегульованість земельного законодавства, гальмування децентралізації на рівні вже колишньої Татарбунарської районної ради та незавершеність адміністративно-територіальної реформи. Шукати винних і чіпляти ярлики – справа марна і невдячна. Треба шукати вихід з цієї ситуації.

Для вирішення питання щодо створення громадських пасовищ представники міської ради зустрілися з ініціативною групою власників домашньої худоби. Спочатку виїхали на одну із спірних ділянок біля річки Когильник, поблизу траси Одеса-Рені. Краєвиди тут чудові, однак гарну картину пошматовано виораними ділянками, засмічено будівельними відходами, та й звичного всім побутового сміття – навалом! Сумно! І скотину особливо не випасеш на такій землі, бо й межі сумнівні, і господарі виораних ділянок погрожують стріляти в корів чи овець, які ненароком забредуть на їхню вже приватну територію…

Наступна зустріч відбулася 22 березня у актовій залі колишньої райради. Головне, на чому наполягають представники міської ради – власники худоби можуть отримати землю під громадські пасовища, але вони повинні взяти на себе зобов’язання щодо утримання пасовищ у належному стані, навчитися дбайливо ставитися до громадського майна, своєчасно підсівати багаторічні трави, дотримуватися режиму випасання, аби не виснажувати землю і рослинність. А ще люди мають знайти між собою спільну мову, вчитися знаходити компроміси і брати на себе відповідальність, не чекаючи, що хтось прийде і наведе лад на пасовищах.

***

Наступна зустріч представників Татарбунарської міської ради з власниками великої і малої худоби запланована на п’ятницю, 26 березня, у актовій залі колишньої районної ради. Початок громадського обговорення – 15:00. Прохання дотримуватися карантинних заходів, обов’язково мати при собі маску.

Всі, хто зацікавлений у створенні громадських пасовищ, запрошуються до розмови та прийняття необхідних рішень.

 

Підготувала матеріал

Вікторія Алєксєєнко.

Фото автора.

 «Кут огляду» ближче до читача!

✅ Коротко і по суті. Підписуйтесь на наш Telegram-канал

✅ Підтримай нас в  Instagram