“В МЕЖАХ ОБЛАСТІ НЕ ТРЕБА”. ЩО ВІДОМО ПРО ДОЗВІЛ ЧОЛОВІКАМ НА ВИЇЗД ЗА МЕЖІ МІСЦЯ ПРОЖИВАННЯ?

“В МЕЖАХ ОБЛАСТІ НЕ ТРЕБА”. ЩО ВІДОМО ПРО ДОЗВІЛ ЧОЛОВІКАМ НА ВИЇЗД ЗА МЕЖІ МІСЦЯ ПРОЖИВАННЯ?

5 липня Генштаб ЗСУ на своїй офіційній сторінці у Facebook опублікував допис, де сказано: “у воєнний час забороняється виїзд призовників, військовозобов’язаних та резервістів з місця проживання без дозволу керівника відповідного територіального центру комплектування та соціальної підтримки”, - пише Gwara Media.

У своєму дописі Генштаб посилається на норму Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу”, що діє з 1992 року. І дійсно, Генштаб пише, що він розробив порядок надання дозволу військовозобов’язаним на виїзд. Начебто створений він “з метою впорядкування обліку переміщених осіб”.

“З метою впорядкування обліку переміщених осіб Генеральним штабом Збройних Сил України розроблено Порядок надання дозволу громадянам України, які перебувають на військовому обліку у ТЦК та СП, на виїзд за межі місця проживання (місця перебування) з моменту оголошення мобілізації та у воєнний час. Дозвіл видається від 30 діб до року, залежно від категорії субʼєкта. Розглядається додаткове унормування питань переміщення осіб, які систематично перетинають адміністративні межі у звʼязку зі службовою чи особистою необхідністю”.

Тут Генштаб не зазначає, що саме являє собою виїзд за межі проживання чи місце перебування з момента оголошення мобілізації. Але просить “з розумінням ставитися до регуляторних заходів, продиктованих законами України, умовами воєнного стану і ведення війни”.

ЗВІСНО, ДОПИС ГЕНЕРАЛЬНОГО ШТАБУ ЗБРОЙНИЛ СИЛ УКРАЇНИ ВИКЛИКАВ НЕАБИЯКЕ ОБУРЕННЯ В МЕРЕЖІ. АДЖЕ В ЛЮДЕЙ ВИНИКЛО БІЛЬШЕ ЗАПИТАНЬ, НІЖ ВІДПОВІДЕЙ.

Можна було навіть припустити, що сторінки Генштабу зламали, але ні. 

5 ж липня в мережі з’явився сам головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний. Він звернувся до всіх призовників та військовозобов’язаних і зазначив, що “жодних вказівок на перешкоджання переміщенню осіб впродовж найближчих днів з боку військового командування не надавалося”.

“Нагадую, триває війна. Ви потрібні своїй державі! Всі, хто досі не стоїть чи не поновився на військовому обліку, мають це зробити. Ті з вас, хто планує виїзд за межі своїх районів та областей, мають взяти дозвіл у ТЦК”, — написав Залужний.


✅ Коротко і по суті. Підпишись на наш Telegram-канал


 

Порядок надання дозволу о 15:20 5-го липня розмістили на сайті Збройних сил України.

Висновок

О 19:20 на сторінці Генштабу нарешті з’явилось роз’яснення. В ньому йдеться, що для виїзду за межі областей військовозобов’язані мають отримати дозвіл у ТЦК та СП. Це стосуватиметься тих, хто захоче виїхати за межі області.

“Якщо в межах області — не треба. Якщо в межах міста Києва та Київської області — теж не треба. Якщо людина виїжджає за межі області, вона має прибути до керівника ТЦК, уточнити свої дані й отримати такий дозвіл”, — зазначив представник Головного управління персоналу Генерального штабу ЗС України полковник Олександр Хлись в етері національного телемарафону.

Він також додав, що відповідні норми законодавства України діють давно та у зв’язку з поверненням великої кількості чоловіків до своїх домівок виникла потреба в актуалізації облікових даних військовозобов’язаних для розуміння можливостей мобілізаційного ресурсу.

У своєму вечірньому зверненні 5 червня президент Володимир Зеленський також приділив увагу питанню. Він попросив від Генштабу роз’яснень. “Доручив міністру оборони, начальнику Генштабу і головнокомандувачу ЗСУ завтра доповісти мені всі деталі стосовно рішення про затвердження порядку отримання якихось дозволів для військовозобовʼязаних, призовників і резервістів … Прошу Генеральний штаб надалі не ухвалювати без мене подібних рішень”, — сказав президент.

 

 

✅ Стань частиною спільноти «Кут огляду» в facebook та запроси друзів!

 «Кут огляду» ближче до читача!

✅ Підтримай нас в  Instagram