У Болграді демонтують пам’ятник Пушкіну: монумент передадуть до музею

У Болграді демонтують пам’ятник Пушкіну: монумент передадуть до музею

Пам’ятник російському поетові Олександру Пушкіну, що розташований у центрі Болграда на Одещині, найближчим часом демонтують. Про це Суспільному повідомили в пресслужбі Болградської міської ради. За словами посадовців, нині триває підготовчий етап — вирішується технічна сторона демонтажу, зокрема залучення спецтехніки.

Цей монумент більше не входить до переліку об'єктів, що не підлягають знесенню. Як зазначають в організації «Деколонізація. Україна», Міністерство культури та інформаційної політики виключило пам’ятник Пушкіну з державного реєстру нерухомих пам’яток України.

За словами представників міськради, конкретну дату демонтажу наразі не називають — комунальні служби перевантажені, а підготовчі роботи потребують часу. Однак рішення ухвалене остаточно: після зняття з постаменту пам’ятник передадуть до Болградського історико-краєзнавчого музею. Там уже зберігаються елементи монументального спадку радянської доби — зокрема, постаменти і скульптури діячів СРСР, що були демонтовані в межах декомунізації.

Пам’ятник Пушкіну у Болграді був встановлений у 1971 році за рішенням виконкому Одеської обласної ради депутатів трудящих. Він став частиною традиційного пантеону культурних маркерів часів СРСР, які останніми роками дедалі активніше переглядаються в українських містах і громадах.

Україна переосмислює свою історичну спадщину та культурну географію, відмовляючись від символів, що уособлюють імперське минуле.

Слідкуйте за новинами від «Кут огляду»:

                             

✅ у facebook (та запроси друзів!)

✅ у нашому Telegram-каналі

✅  в Instagram