На Одещині затримали жінку, яка намагалася продати українок у сексуальне рабство в ЄС: операція «Global Chain» рятує жертв торгівлі людьми
27-річну жінку затримали оперативники міграційної поліції на Одещині спільно з Ізмаїльськими правоохоронцями та прикордонниками. Вона намагалася вивезти до однієї з країн Європейського Союзу двох українок з метою сексуальної експлуатації.
Викрити злочин вдалося в межах міжнародної спецоперації Global Chain («Глобальний ланцюг»), до якої долучилися правоохоронці з 43 країн. Операція проводилася під координацією Європолу, Інтерполу та Європейського агентства прикордонної та берегової охорони (FRONTEX).
Завдяки спільним діям міграційної поліції, слідчих та міжнародних партнерів, в Україні вдалося задокументувати злочинну діяльність сімох осіб, причетних до торгівлі людьми. Правоохоронці звільнили дев’ятьох потерпілих, яких планували використати як у сексуальному, так і трудовому рабстві.
Порушено кримінальні провадження за такими статтями Кримінального кодексу України:
ст. 149 – торгівля людьми або інша незаконна угода щодо людини;
ст. 303 – сутенерство або втягнення у заняття проституцією;
ст. 332 – незаконне переправлення осіб через державний кордон України.
У межах операції Global Chain по всьому світу було врятовано 1 194 потерпілих, більшість із яких — громадяни Румунії, України, Колумбії, Китаю та Угорщини.
Затримано 158 підозрюваних у торгівлі людьми.
Якщо вам відома інформація про факти торгівлі людьми або підозрілу діяльність, що може бути пов’язана з експлуатацією — звертайтесь до поліції або телефонуйте на Національну гарячу лінію з протидії торгівлі людьми: 0 800 505 501 (цілодобово).
Не залишайтесь байдужими — це може врятувати чиєсь життя.
Слідкуйте за новинами від «Кут огляду»:
✅ у facebook (та запроси друзів!)
✅ у нашому Telegram-каналі
✅ в Instagram





