Схема на 17 ФОПів: на Одещині власниця мережі маркетів повернула в бюджет майже 12 мільйонів гривень

Схема на 17 ФОПів: на Одещині власниця мережі маркетів повернула в бюджет майже 12 мільйонів гривень

На Одещині детективи Бюро економічної безпеки (ВЕБ) викрили та ліквідували масштабну схему штучного дроблення бізнесу, яку організувала власниця відомої мережі продуктових мінімаркетів. Підприємиця повністю визнала свою провину та сплатила до державного бюджету майже 12 мільйонів гривень боргу разом із штрафними санкціями.

Про це повідомляє онлайн-медіа «Кут Огляду» з посиланням на Територіальне управління БЕБ в Одеській області та обласну прокуратуру.

Під час досудового розслідування детективи встановили, що бізнесвумен вирішила мінімізувати свої податки вельми поширеним, але незаконним шляхом. Вона залучила до оборудки своїх родичів, знайомих, а також безпосередніх найманих працівників мережі.

Усіх цих людей масово зареєстрували як окремих фізичних осіб-підприємців (ФОП). Через банківські рахунки цих 17 підконтрольних ФОПів і проводився реальний продаж продуктів харчування в магазинах. Це дозволяло штучно приховувати реальні обсяги доходів компанії, щоб не переходити на загальну систему оподаткування.

Фактично ж усім бізнесом, фінансовими потоками та навіть податковою звітністю «мертвих душ» керувала одноосібно організаторка. Загальна виручка від реалізації товарів через таку мережу склала майже 84 мільйони гривень, які взагалі не були відображені у податковій звітності. Надалі фігурантка подала офіційну декларацію з недостовірними відомостями. Через такі махінації державний бюджет недоотримав понад 11,6 млн грн податків.

Зібрані детективами докази, показання свідків, результати аналітичних досліджень та офіційний висновок судово-економічної експертизи не залишили підприємниці шансів для виправдань. Їй було офіційно повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 212 Кримінального кодексу України (ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах).

У ході слідства жінка повністю визнала свою вину, погодилася з усіма висновками експертів та, не чекаючи вироку, одним махом повернула державі всі збитки — майже 12 млн грн.

Зважаючи на те, що фігурантка повністю відшкодувала завдану шкоду, прокурор звернувся до суду з клопотанням про звільнення її від кримінальної відповідальності, що передбачено чинним законодавством України за умови першого правопорушення та повної сплати боргів.

Наразі тіньову схему дроблення бізнесу повністю ліквідовано. Одеська підприємниця офіційно зобов’язалася зареєструвати повноцінну юридичну особу та вести господарську діяльність виключно відповідно до вимог Податкового кодексу України. Зокрема, вона має офіційно працевлаштувати всіх своїх найманих працівників, які раніше рахувалися «самостійними підприємцями».

Водночас аналітики ТУ БЕБ в Одеській області наголосили, що бізнес залишається під їхнім моніторингом. Фахівці й надалі відстежуватимуть динаміку надходжень податків від цієї мережі мінімаркетів, аби не допустити повторного ухилення від обов'язкових платежів.

 

Слідкуйте за новинами від «Кут огляду»:                        

✅ у facebook (та запроси друзів!)

✅ у нашому Telegram-каналі

✅  в Instagram