Понад 6,6 мільйона гривень у бюджет: на Одещині директор підприємства відшкодував збитки після викриття БЕБ

Понад 6,6 мільйона гривень у бюджет: на Одещині директор підприємства відшкодував збитки після викриття БЕБ

Директор компанії, яка займається оптовою торгівлею деревиною, будівельними матеріалами та санітарно-технічним обладнанням, повністю відшкодував державі понад 6,6 мільйона гривень несплачених податків. Про це стало відомо після проведення розслідування правоохоронцями.

Схему штучного зменшення прибутків викрили детективи Територіального управління Бюро економічної безпеки (БЕБ) в Одеській області. Вони встановили, що керівник фірми умисно вносив недостовірні відомості до фінансової та податкової звітності, аби ухилитися від сплати податку на прибуток в особливо великих розмірах.

Паперові витрати на 32 мільйони: як працювала схема

Для реалізації фінансових махінацій фігурант штучно збільшив витрати компанії на загальну суму понад 32 мільйони гривень. Зроблено це було двома шляхами:

через суттєве завищення вартості реалізованої продукції;

через включення до звітності фіктивних витрат, які не підтверджувалися жодними документами і яких насправді не було.

Завдяки цим маніпуляціям підприємство продемонстрував на папері значно менший прибуток, ніж отримало в реальності. Оскільки податок на прибуток розраховується безпосередньо від суми чистого доходу, його фінальна сума до сплати виявилася штучно заниженою.

Надалі неправдиві дані були внесені до офіційної податкової декларації. Внаслідок таких дій лише за 2025 рік державний бюджет недоотримав понад 5,8 мільйона гривень.

Повне повернення коштів

Після того, як детективи БЕБ зібрали беззаперечні докази протиправної діяльності та оголосили директору про підозру, фігурант вирішив не доводити справу до суворого судового вироку і повністю визнав провину.

Підприємець скористався законним правом на добровільне відшкодування завданих збитків. Наразі вся сума ненарахованих податків разом із фінансовими санкціями та пенею — а це понад 6,6 мільйона гривень — уже перерахована на рахунки державного бюджету України. У зв'язку з повним відшкодуванням завданої шкоди прокурор звернувся до суду з клопотанням про звільнення особи від кримінальної відповідальності на підставі ч.4 ст. 212 Кримінального кодексу України.

 

Слідкуйте за новинами від «Кут огляду»:                        

✅ у facebook (та запроси друзів!)

✅ у нашому Telegram-каналі

✅  в Instagram