У Мінрозвитку визначили нові механізми прозорості та конкуренції в роботі морських портів України

У Мінрозвитку визначили нові механізми прозорості та конкуренції в роботі морських портів України

У Міністерстві розвитку громад та територій України відбулося засідання Координаційної ради з питань розвитку конкурентного середовища у морських портах. Як повідомляє Кут огляду з посиланням на Міністерство, під час зустрічі представники уряду, державних підприємств та бізнесу узгодили нові підходи до роботи портової галузі, головний акцент зробили на прозорості, підзвітності та формуванні рівних умов для всіх учасників ринку. Засідання пройшло під головуванням заступника Міністра Андрія Кашуби. Участь також взяли заступник Міністра Олексій Балеста, голова правління «Укрзалізниці» Олександр Перцовський та представники бізнес-спільноти.

Учасники розглянули ключові питання розвитку портової інфраструктури, підвищення стійкості логістичних маршрутів та створення конкурентних правил для бізнесу. Одним із головних рішень став запуск пілотного проєкту в ДП «МТП „Чорноморськ“». Відтепер усі послуги — від перевантаження до доступу до причалів і складів — надаватимуться виключно через відкриті електронні аукціони Prozorro.Продажі.

Таким чином ліквідується «ручне» управління та суб’єктивні рішення, а кожна операція стає публічною та прозорою. Під час презентації Стратегічного плану підвищення стійкості експортних логістичних маршрутів Андрій Кашуба наголосив на необхідності створення рівних умов для бізнесу та розвитку портів Дунайського регіону.

Серед ключових напрямків — гнучкі тарифи на перевезення та оптимізація роботи державних підприємств. Стратегічний план передбачає впровадження сучасних корпоративних стандартів, формування єдиної системи управління портами та трансформацію державних стивідорних компаній у сучасні корпоративні структури. Це має спростити бюрократичні процедури та зменшити витрати.

«Створення єдиної адміністрації Дунайського кластеру — це важливий крок до ефективного та прозорого управління. Ми очікуємо, що це дозволить зберегти можливість перевалки до 35 млн тонн вантажів на рік у разі блокади портів Великої Одеси, оптимізувати витрати, покращити логістику та зберегти понад 2 тисячі робочих місць у регіоні», — зазначив Андрій Кашуба.

Ще одним напрямком модернізації стане розвиток Річкової інформаційної служби та її інтеграція в європейську систему EuRIS, що відповідає вимогам цифровізації та підвищує безпеку судноплавства. Планується також модернізація портових потужностей, оновлення флоту та покращення наземної доступності до портів. «Укрзалізниця» спільно з Міністерством працює над новою системою розподілу пропускної здатності. Олексій Балеста та Олександр Перцовський представили бачення оптимізації існуючих маршрутів та важливість запровадження прозорих правил для всіх портів.

За підсумками засідання учасники узгодили подальші кроки щодо затвердження оновленого порядку та умов укладання договорів про компенсацію інвестицій бізнесу у стратегічні портові об’єкти. Також підтримали ініціативу щодо скасування Закону «Про СЕЗ Рені», який створює перешкоди у впорядкуванні земельних відносин у порту.

Залишайтеся в курсі важливих подій! Слідуйте за нами:

✅ у facebook (та запроси друзів!)

✅ у нашому Telegram-каналі

✅ в Instagram