Біля берегів Одеси вода у Чорному морі стала червоно-цеглястого кольору

Біля берегів Одеси вода у Чорному морі стала червоно-цеглястого кольору. Екологи кажуть, що таке явище називається червоний приплив і відбувається через розвиток фітопланктону. Про це повідомляє Кут огляду з посиланням на Суспільне.
Як розповів еколог Владислав Балінський ервоний приплив в Одесі пов'язаний із зростанням одноклітинних фотосинтезуючих водоростей.
- Зазвичай цвітіння води у нас викликається дінофлагелятами або ціанобактеріями. Таке явище називають "червоний приплив". У деякій місцевості, наприклад, у Мексиканській затоці, це трапляється постійно, його часто фіксують. У нас настільки бурхливого цвітіння цієї групи дінофлагелят не фіксували до 2019 року, - йдеться у повідомленні.
Причинами появи цього явища є кліматичні зміни на фоні опріснення та забруднення морської води біогенами, зазначив чоловік. За його словами, після рясних дощів процес росту пришвидшився.
Ці незвичайні організми масово з'являються у нас через кліматичні зміни. Зараз змінилися температури, відбулося забруднення біогенними елементами одеської затоки. Після активних дощів процес пришвидшився і інтенсивність його теж. Еколог також уточнив, що не слід купувати морепродукти, які виловили під час червоного припливу. Їх споживання може викликати отруєння. Найбільш небезпечними є мідії та рапани. Вони накопичують у собі найбільше токсинів.
Залишайтеся в курсі важливих подій! Слідуйте за нами:
✅ у facebook (та запроси друзів!)
✅ у нашому Telegram-каналі
✅ в Instagram