30 липня. Пам'ять великомучениці Марини (Маргарити) Антіохійської

30 липня. Пам'ять великомучениці Марини (Маргарити) Антіохійської

 

Свята Марина народилася в Антіохії Пісідійській (у Малій Азії, нині Туреччини). Батько її був язичником-жерцем. Від своєї годувальниці свята Марина дізналася про християнську віру. В той час імператор Діоклітіан розпочав гоніння на християн, багато християн змушені були ховатися в печерах і пустелях.
 
Коли Марині виповнилося дванадцять років, вона прийняла Хрещення. Дізнавшись про це, батько зрікся її.
 
Якось у віці п'ятнадцяти років Марина пасла овець. Імператор тієї області (єпарх) проїжджав повз, зачарувався її красою і зробив їй пропозицію. Марина не приховувала, що вона християнка. Тоді правитель віддав її під опікування одній знатній жінці, сподіваючись, що та вмовить дівчину зректися Христа. Але Марина відкинула це і відмовилася принести жертву ідолам.
 
Тоді її піддали різним катуванням: сікли, стругали тіло її прутами, вбивали в неї цвяхи, палили вогнем. Побачивши такі страждання дівчини, народ плакав від жалю. Благодать Божа зцілила Марину від ран.
 
Наступного дня її знову обпалювали, потім почали топити у великій бочці. Під час тортур здригнулася земля, з рук Марини спали кайдани, над її головою засяяло незвичайне світло, в якому кружляла голубиця із золотим вінцем у дзьобі. Вражений народ став славити Бога. Імператор наказав стратити Марину і тих, хто повірив у Христа. Того дня разом із нею обезголовили 15 000 осіб. Очевидець Феотим описав її страждання.
 
 

✅ Стань частиною спільноти «Кут огляду» в facebook та запроси друзів!

 «Кут огляду» ближче до читача!

✅ Коротко і по суті. Підпишись на наш Telegram-канал

✅ Підтримай нас в  Instagram