В Одеській області на 11% знизився рівень захворюваності на грип та ГРВІ

За результатами моніторингу, епідемічна ситуація в Одеській області станом на звітний тиждень залишається контрольованою. Захворюваність на грип та ГРВІ знижується та не перевищує сезонні показники. Про це повідомляє Кут огляду з посиланням на ЦКПХ.
Грип та ГРВІ: Показник захворюваності склав 236,6 на 100 тис. населення, що на 56% нижче за епідемічний поріг (532,1) і відповідає низькому рівню інтенсивності епідпроцесу.
Порівняно з попереднім тижнем: загальна захворюваність знизилась на 11%; серед дітей — на 12%, серед дорослих — на 7,6%; питома вага дітей серед хворих — 73%, з них найбільше у віковій групі 5–14 років (58%).
До стаціонарів госпіталізовано 78 пацієнтів із тяжким перебігом хвороби, що на 38% менше, ніж тижнем раніше. 69% госпіталізованих — діти.
За результатами вірусологічних досліджень, переважала циркуляція вірусів не грипозної етіології: риновірус, RS-вірус, аденовірус, парагрип.
Гострі кишкові інфекції: рівень захворюваності стабільний (132 випадки проти 131 на попередньому тижні). Серед дітей зафіксовано зниження на 17,2%, Серед дорослих — зростання на 36,4%. 55% усіх хворих — діти.
Сказ серед людей не реєструвався. Від укусів тварин постраждали 105 осіб (проти 101 на попередньому тижні). З початку року лабораторно підтверджено 217 випадків сказу серед тварин, з них: 208 — дикі (лисиці, шакали), 9 — свійські (коти, собаки). Випадки фіксувались в усіх районах області. 🕷 Протягом звітного тижня зафіксовано 74 випадки укусів кліщами, що на 39,6% більше, ніж попереднього тижня (53 випадки). До вірусологічної лабораторії надійшло 19 зразків кліщів, з яких в одному виявлено збудник кліщового бореліозу (хвороби Лайма). Також зареєстровано випадок підозри на бореліоз у дорослого мешканця Одеського району.
Залишайтеся в курсі важливих подій! Слідуйте за нами:
✅ у facebook (та запроси друзів!)
✅ у нашому Telegram-каналі
✅ в Instagram